Umístění skříně – kdo se rozhodne mít doma vestavěnou skříň na míru, bude postaven před prvotní rozhodnutí najít pro ni vhodné umístění. A to může být problém, protože do obýváku ji zřejmě instalovat chtít nebudete, a tak vám zbývá pouze jediná místnost – ložnice. A to nemusí být pokaždé vhodné řešení, protože si tím zbytečně ukrojíte kus obytného prostoru. Zkuste skříň přemístit raději do předsíně, tam se příliš dlouho nezdržujete a jako úložný prostor je toto prostředí naprosto ideální. V předsíni vám skříň nebude překážet i proto, že dveře jsou posuvné, a nevyklápí se do místnosti tak, jako dveře křídlové.
Štafle – vestavěná skříň většinou dosahuje až ke stropu, tím získáte mnoho úložného místa, ale myslíte také na to, jak tam budete lézt? Pokud nejste vysloveně přes dva metry dlouzí jedinci, s dlouhýma rukama, s nimiž snadno dosáhnete i do nejzazších horních regálů, mohou se vám tu hodit na pomoc malé štafle. A abyste je nemuseli stále odněkud přenášet, nechte si zřídit uvnitř skříně úzký foch na skládací štafličky. Štafle jsou lepší, než židle, nehledě na to, že se vám v bytě pak mohou hodit na mytí lustrů a oken.
Barva posuvných dveří – s dekorem posuvných dveří si můžete doslova vyhrát. Existuje bezpočet variant v různých barvách, vzorech, s potiskem, se zrcadly s rovnými i tvarovanými obrysy. Na jedno bychom vás však chtěli upozornit, a sice buďte velmi pozorní na výběr barev, zejména jejich sytost. Čím světlejší totiž barva bude, tím více světla vám do místnosti odrazí, a zvláště u skříní v předsíni je to docela zásadní. Pokud bude předsíň sevřena tmavě hnědou nebo černou skříní, budete tu jako v katakombách mezi rodinnými hrobkami, a to vám bude odebírat energii, což je i prokazatelný fyzikální jev (tmavé barvy veškerou energii pohlcují, zatímco světlé ji odráží).